Informace pro účastníky výtvarných příměstských táborů

Výtvarný příměstský tábor 2023 pořádá Atelier Ludmila v areálu fary na Vinořském náměstí 16, Praha – Vinoř. Přihlásit se můžete zde. Všechny termíny jsou již OBSAZENY. Je možné přihlašovat POUZE NÁHRADNÍKY.

Termíny táborů 2023:
10. – 14. července – VPT1 (děti 6 – 12 let)
17. – 21. července 
– VPT2 (děti 5 – 10 let)
24. – 28. července – 
LETní VÝtvarná Škola: LeťVýš (pouze pro dívky 11 – 15 let)
31. 7. – 4. 8. – VPT4 
(děti 6 – 12 let)


Malé skupinky (8 – 12 dětí). Nerozhoduje, jak je dítě „výtvarně nadané“, ale zda ho tvoření baví a vydrží u práce. Pro velký zájem uvažuji zvýšit počet dětí v některém termínu na 15 za účasti tří asistentek.

Náplň VPT: Příchod 7:30 – 8:00, vyzvednutí dětí 15:30 – 16:00 – nebo podle domluvy. Každý den budou zařazeny dvě výtvarné činnosti. Vycházky, hry, soutěže a kreslení venku… Každý týden bude mít trochu jiný program (jiné asistenty), lze proto přihlásit děti i na dva termíny, aniž by se nudily.

LeťVýš – Letní výtvarná škola je určena pouze pro děvčata na druhém stupni ZŠ. Dívky budou mít víc prostoru pro výtvarnou tvorbu, více individuálního přístupu, podpora vlastního výtvarného uvažování. Místo organizovaných sportovních her na zahradě individuální odpočinek nebo společné diskuse a aktivity k osobnímu rozvoji.

Zázemí centra Betlém: Zařízená kuchyň, sál, WC. Co nejvíce budeme venku – k tomu je kromě zahrady ideální dvůr s krytou pergolou (stoly ve stínu). Na obědy budeme chodit do restaurace nebo si budeme vařit sami. Budeme dodržovat případná epidemiologická opatření.

Prosím, informujte mne o případných dietních či jiných omezeních. Děti s sebou budou nosit malý batůžek s dopolední a odpolední svačinou a lahví na pití pro vycházky. Doporučení: balte dvě oddělené svačiny, abychom pro případ dopolední vycházky se svačinkou v batůžku mohli tu odpolední nechat v ledničce.

Dejte dětem oblečení, které je možno umazat. Dvoje boty: Jedny do sucha, druhé do mokra (ne gumáky), např sandále a tenisky. Klobouček, opalovací krém a repelent dle uvážení.

Na první den VPT budete potřebovat:

  • kopii zdravotní průkazky dítěte
  • podepsané prohlášení o bezinfekčnosti s datem 1. dne tábora (zašlu)
  • podepsaný souhlas s ošetřením dítěte (zašlu)
  • (zpráva o způsobilosti dítěte od dětského lékaře není potřeba)

Přihláška se považuje za závaznou zaplacením zálohy (330,- Kč), proto s platbou zálohy neváhejte. Celou cenu tábora (3300,- Kč) je třeba zaplatit do 31.5. V ceně je zahrnut veškerý potřebný výtvarný materiál a všechny pomůcky, oběd a pití po celý den. Pokud vám zaměstnavatel může přispět, neprodleně mě informujte (adresa zaměstnavatele, jméno rodiče, částka příspěvku), abychom vystavili fakturu. (Stornopodmínky: Do 31.5. -10%, od 1.6. do 31 dnů před zahájením tábora -50%, 30 – 8 dní před zahájením -75%, méně než 7 dní před zahájením se nevrací nic.)

Rozhodla jsem se umožnit účast i několika dětem z rodin, které by si žádný příměstský tábor nemohly dovolit, především z vícečlenných rodin. Pokud patříte do této skupiny, napište mi. Případné slevy budu dávat individuálně podle svého uvážení.

V případě, že je vámi vybraný termín již obsazen (bude uvedeno na přihlášce), můžeme vás vést jako náhradníky. V tom případě vyplňte přihlášku a my vás vyrozumíme při případném uvolnění místa s dotazem, zda váš zájem trvá, a vyzveme k zaplacení.

Tábor povedu já osobně s asistenty. Ptejte se, co potřebujete vědět.

Na vaše děti se těší Mgr. Ludmila Obručová

Aktualizace informací: 14. 6. 2023